Notice: تابع add_theme_support( 'html5' ) به طورنادرست فراخوانی شد. شما باید آرایه‌ای از نوع دیدگاه‌ها را پاس دهید. لطفاً برای اطلاعات بیشتر، اشکال زدایی در وردپرس را مشاهده کنید. (این پیام در نگارش 3.6.1 افزوده شده است.) in /home/rabinsma/public_html/wp-includes/functions.php on line 6031

Deprecated: تابع get_page_by_title از نگارش 6.2.0 منسوخ شده است! به جای آن از WP_Query استفاده نمایید. in /home/rabinsma/public_html/wp-includes/functions.php on line 6031
طراحی دکوراسیون - rabinsmart

نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی

ظاهر و راحتی مکانی که شما در آن زندگی میکنید یا بیشترین زمان خود را در آنجا سپری میکنید در سلامت روح شما بسیار تاثیر گذار است. ترکیب رنگ ها، وسایل خانه، نور، نحوه چیدمان و توجه به جزئیات مطابق با سلیقه شما میتواند یک فضای رویایی و پر انرژی برای شما به وجود آورد. در این مقاله از وب سایت رابین اسمارت به بررسی برخی از عناصر مهم در طراخی دکوراسیون داخلی میپردازیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

نور و نورپردازی

توجه به نور پردازی و داشتن نور کافی یکی از مهترین عناصر در طراحی داخلی است. نورپردازی ونور مناسب جلوه و نمای خاصی به اشیا میدهد، از طرفی با توجه به کاربری هر قسمت از فضای ساختمان احتیاج به نور متناسب با آن فضا هست که باید در طراحی در نظر گرفته شود.

 

رنگ

استفاده از رنگ های مناسب در طراحی داخلی زیبایی منزل یا محل کار شما را چندین برابر میکند. ترکیب رنگ های سرد و گرم و خنثی به تناسب انرژی که به محیط میدهد در مکان های مختلف استفاده میشود.

ایجاد تعادل

حفظ هماهنگی و تعادل در طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت ویژه ای دارد، تعادل در چیدمان باعث ایجاد نظم و افزایش زیبایی ظاهری محیط خانه یا محل کار شما میشود.

استفاده از خطوط

خطوط افقی، عمودی و پویا به شکل دادن یک اتاق و هدایت چشم کمک می کند. ایجاد خطوط با استفاده از

مبلمان و طراحی ساختاری اتاق می تواند هماهنگی، وحدت و تضاد را ایجاد کند.

خطوط افقی، حس ثبات ، رسمی بودن را القا میکند. با برجسته کردن خطوط افقی به کار رفته در یک فضا آن مکان بزرگتر و طولانی تر به نظر میرسد.

خطوط عمودی ، ایجاد شده  توسط پنجره ها و درها ، احساس آزادی و قدرت را برمی انگیزد.

در سطح عملکردی، تأکید بر خطوط عمودی اغلب توهم بلندتر بودن یک اتاق را ایجاد می کند. خطوط عمودی

معمولا برای اتاق های غذاخوری، ورودی ها و دفاتر، استفاده میشوند. خطوط پویا به خطوط مورب، زیگزاگ یا منحنی اشاره دارند. چنین خطوطی معمولا در پله ها استفاده میشود، استفاده بیش از حد خطوط پویا در یک اتاق می تواند حواس شما را پرت کند و بر خطوط افقی یا عمودی غلبه کند. در حالت ایده آل، طراحان داخلی با ترکیب خطوط مختلف تعادل ایجاد می کنند. 

تکرار عناصر

تکرار عناصر مانند رنگ، شکل یا بافت می تواند به یکپارچه سازی فضا و ایجاد یک تجربه بصری ثابت کمک کند. عدم تطابق فرش ها، طرح های رنگی متفاوت یا انتخاب پنجره های ترکیبی همه باعث ایجاد سردرگمی در یک فضا می شود.

هماهنگی

این اصل برای آرامش فرد در محیط خود و ایجاد وحدت مورد استفاده قرار می گیرد و در نتیجه هرگونه احساس ناراحتی را از بین می برد. هارمونی، نقطه پایان هرگونه طراحی داخلی را فراهم می کند. هنگامی که هارمونی برقرار است، فضا باید کامل به نظر برسد، زیرا تمام قسمتهای آن به یکدیگر مرتبط و مکمل یکدیگر هستند. این احساس نتیجه تعادل، مقیاس، تناسب و تکرار است که همه به مقدار مناسب استفاده می شوند. هماهنگی معیاری است که ما بر اساس آن قضاوت می کنیم که آیا یک فضا مناسب است یا خیر

طراحی دکوراسیون ارتباط مستقیم بین عملکرد فضا و افراد استفاده کننده از آن می باشد. این امر مستلزم شناخت موارد فوق و طراحی خلاقانه با توجه به درک نیازها است.


Deprecated: تابع get_page_by_title از نگارش 6.2.0 منسوخ شده است! به جای آن از WP_Query استفاده نمایید. in /home/rabinsma/public_html/wp-includes/functions.php on line 6031

Deprecated: تابع get_page_by_title از نگارش 6.2.0 منسوخ شده است! به جای آن از WP_Query استفاده نمایید. in /home/rabinsma/public_html/wp-includes/functions.php on line 6031

    خانهدرباره ماتماس با ما